«Канадець» в Канаді

Способи опалення

Будинки в Канаді опалюють з використанням різних джерел енергії. У провінціях Квебек і Брітіш Коламбія – за допомогою електрики, що виробляється гідроелектростанціями. У самій густонаселеній провінції Онтаріо 40% енергії отримують від атомних електростанцій, а також з вугілля та газу. В інших провінціях для обігріву використовують переважно нафту та газ

Для багатьох Канада напряму асоціюється з екологією. «Канадець» – ім’я загальне. Так називають будинок, побудований за технологією каркасного дерев’яного домобудівництва, а саму технологію – канадською. У країні, відібраної у індіанців, деревина була в достатку. Спочатку будинки будували з колод, а потім перейшли до використання каркасної технології. Така ситуація і сьогодні. В середньому щорічно зводиться 300 тис. будинків, в переважаючій більшості із застосуванням технології дерев’яного каркаса. «Канадець» добре зарекомендував себе в районах з самими різними погодними умовами: з деревини побудовані будівлі бази Канадських Збройних Сил у Алерт за Полярним колом (саме північне місце проживання людей), а також будинку у Флориді і на півдні Сполучених Штатів. Різниця температури становить 80 ° C (від -40 до +40 ° C)! Що являє собою канадська технологія будівництва будинків? Це дерев’яний каркас, обшитий деревно-стружковими плитами або фанерою, утеплений і оброблений зовні будь-яким фасадним обробним матеріалом. Канадська технологія – це перш за все екологічне будівництво. Вона відрізняється швидкістю зведення і можливістю будувати в будь-який час року, простотою (не треба застосовувати важке устаткування), використанням деревини і деревних напівфабрикатів (ДСП, МДФ, плит OSB), меншою кількістю відходів, легкістю демонтажу та переробки. Зовнішню обробку будинку часто виконують не з деревини, а використовуючи облицювальну цеглу, сайдинг із ПВХ або просто штукатурку. Приклад Канади, де не шукають інших технологій, віддаючи данину дерев’яному будинку, є дуже цінним. Вже кілька років в Україні зростає популярність «канадців» – будинків, які можна легко і швидко звести з мінімальними витратами енергії

За каркасною технологією ведеться будівництво цілого мікрорайону будинків в околицях міста Вікторія, розташованого на острові Ванкувер. Наш співрозмовник Чад Бріден є власником будівельної фірми Verity Developments. Його будинки отримують найвищий сертифікат оцінки будівель в провінції Брітіш Коламбія – платиновий, під назвою Built Green. «Ми використовуємо тільки сертифіковані матеріали, піклуємося про високу тепло- і звукоізоляції перегородок, встановлюємо енергозберігаючі вікна», – розповідає керівник фірми. Будівництво вражає. Будинки ростуть на очах за рахунок чіткої і злагодженої роботи спеціалізованих бригад. Організація будівництва дає можливість одержати високу якість споруджуваного об’єкта і зберегти навколишнє середовище. Головна перевага цих будинків, що розкуповуються як гарячі пиріжки ще на етапі проектування, це – комфорт і спокій, які вони забезпечують своїм власникам. До того ж мешканцям не доведеться турбуватися про зростання цін на енергію.

Екологічний кодекс будинку

Будинки, побудовані з використанням каркасної технології, вписуються в напрямок екологічного будівництва. Дерев’яні енергозберігаючі будинки будувати легко. Це причина, по якій в Канаді ніхто не шукає інших технологій. Навіть місцевий Passive House (пасивний будинок) зводився традиційно – з деревини і відповідно з німецькими вимогами.

Ця технологія виправдовує себе в будь-якому кліматі

Ця технологія виправдовує себе в будь-якому кліматі

Тестування будинків майбутнього

Сьогодні весь світ стоїть перед викликом, пов’язаним зі зниженням споживання енергії та викидів вуглекислого газу. Кожна країна шукає спосіб для досягнення цих цілей. Канада зробила ставку на ефективність. У цій країні можна часто почути слова: «Потрібно використовувати відомі шляхи, а не шукати нові».
Головна ідея – продемонструвати кращі проектні та будівельні практики, використовувати доступні технології та обладнання. Необхідні докази того, що можна будувати більш екологічні і енергозберігаючі будинки. У країні, де більшість об’єктів нерухомості зводиться на продаж, а якість і рівень будівництва можна визначити як середні (дешево побудувати, швидко продати), був необхідний імпульс. На цьому фоні і з’явилася урядова ініціатива під назвою EQuilibrium (рівновага).

Принципи для будинків EQuilibrium:

  • максимальне використання натуральних матеріалів;
  • мінімальна потреба в енергії;
  • мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище;
  • здорова і комфортна атмосфера всередині;
  • найбільш вигідна ціна для клієнта.

Програму втілює в життя Canada Mortgage and Housing Corporation (CMHC), урядове агентство, що займається підтримкою будівництва житла. Варто подивитися, як воно підійшло до цієї задачі, як запланував будинку майбутнього в Канаді. Середня потреба в теплі пілотних будинків, що беруть участь в програмі, становить 25 кВт • год / (м2 • год).
Все почалося з дослідницьких робіт. Пропозиції, розроблені для приватних будинків, передбачали, щоб вони були енергозберігаючими, міцними, комфортними, добре вписувалися в навколишнє середовище, не завдавали їй шкоди і були дешевими в експлуатації. При цьому екологічні рішення не повинні занадто підвищувати вартість будинку. Досягнення цієї мети крок за кроком виглядає наступним чином. Спочатку проектують будинок з низькою потребою в енергії. Більшість вікон будинку, що має хорошу теплоізоляцію, має володіти необхідним типом скління і бути орієнтоване на південну сторону, щоб використовувати енергію сонця для пасивного обігріву. Слід взяти до уваги і термічну інерційність матеріалів. Наступні кроки: додати опалювальні пристрої, що працюють з використанням відновлюваної енергії, і подбати про рекуперації тепла. Для вирішення цих завдань потрібні: тепловий насос, пристрій для рекуперації тепла з повітря і стоків (див. схему «Устаткування для рекуперації тепла з стоків»). Коли потреба в енергії буде знижена до мінімуму, будинок слід оснастити сонячними колекторами і сонячними батареями.
Головна ідея експерименту The Net-Zero Energy Home – будівництво будинків, в яких кількість енергії, закупленої на протязі року у енергетичних підприємств, врівноважується кількістю енергії, виробленої за цей же час самим будинком. Вироблена ним електроенергія відправляється в мережу. У різних провінціях – тарифи різні. Найвищі ціни в Онтаріо – 82 цента за 1 кВт • год, в Альберті – всього 42 центи. У темний час доби, в похмурі дні і при підвищеному споживанні електроенергії будинок споживає її з мережі (по 9 центів за 1 кВт • год). Завдяки правильному проекту, використанню устаткування для рекуперації тепла, а також виробництва енергії з відновлюваних джерел будинок має нульовий енергетичний баланс. У деяких будинках досягли навіть більшого – вони вже належать до категорії Energy +, тобто протягом року вони виробляють енергії більше, ніж споживають.
Ініціатива експерименту The Net-Zero Energy Home була оголошена в 2006 р. Заявку на конкурс подали 72 команди – девелопери та підрядники. Кожен з них представив проект і мав підтвердити свою здатність будувати будинок. Були обрані 15 фіналістів з різних провінцій Канади. Групи отримали додаткове фінансування по 120 тис. канадських доларів (на дослідження і показовий етап, але не на будівництво). Було передбачено, що після закінчення будівництва протягом півтора років будинок буде відкритий для відвідувачів. В угоді також зазначалася умова, що протягом року після продажу за будинком буде вестися спостереження в звичайних умовах експлуатації. Більшість пілотних будинків вже побудовано. Три були відкриті для перегляду, після чого успішно продані. Один будинок згорів відразу ж після закінчення будівництва (встановлюються причини пожежі).
Друга важлива ініціатива CMHC – це створення середовища Equilibrium (рівноваги). Метою трирічної програми є будівництво шести зразкових збалансованих мікрорайонів

Джерело alterbuild.com.ua
ЧИТАТИ ПРОДОВЖЕННЯ

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Який ваш енергозберігаючий будинок?

Яка площа вашого будинку?

Фундамент

Крівля даху
металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
___________________________________________________________

Які вікна у вашому будинку?

Який фасад будинку?
Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
__________________________________________________________

На коли плануєте будівництво?

Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
(посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

Оберіть область, де планується будівництво

Введіть своє ім'я
Введіть е-скриньку
Номер телефону

×

Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
067 732 34 37, 095 932 90 20

Ваше ім'я

Ваш номер телефону

Ваша е-пошта

Місце будівництва

Кількість поверхів

Площа будинку

Ваш коментар

×
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Call Now Button