Оздоблення стін ламінатом

Результат пошуку зображень за запитом "стіновий ламінат"Є багато різновидів ламінованих панелей для стін. Їх роблять з різних матеріалів і різних форматів, для них випускають допоміжні профілі. Але не менш популярний для оздоблення стін ламінат, розроблений як підлогове покриття. Хоча через це його монтаж проходить за іншими правилами.

Відмінності ламінату

Здебільшого замковий ламінат, як підлогове покриття, не призначений для жорсткого кріплення до основи. Це плаваючий тип підлоги, головна особливість якого – надійна фіксація між собою. Зазвичай жорстке зчеплення забезпечується за рахунок торцевого замкового з’єднання зі складним замковим профілем. Звичайно, можна зустріти і клейове з’єднання, але рідко.
Оздоблення стіновими панелями вимагає зворотного – жорсткого кріплення до основи, а профільований торець йде як додаткова опція, що забезпечує прихований вид монтажу. Найпоширеніший вид рейкових панелей – це вагонка зі звичайним торцем шип-паз. Тому часто і ламінат монтують до стін також – через паз, фіксуючи до обрешітки кріпленням. Але це не єдиний вид монтажу

Результат пошуку зображень за запитом "стіновий ламінат"Способи кріплення

  • Кляймерами до обрешітки
  • Цвяхами через нижню стінку шипа до бруска обрешітки
  • За допомогою клею


Кріплення на клей

Ламінат по своїй суті можна розглядати як різновид ДВП, тому для його кріплення необхідний клей на неводяній основі. Особливо це важливо, якщо вирівнювання поверхні стіни проводять за допомогою ГКЛ або фанери – при тривалому контакті з вологою він може набрякнути

Можна використовувати паркетний клей, але не дисперсійний, а на основі розчинника або двокомпонентний. Поверхня стіни повинна бути майже ідеальною. Якщо невеликі нерівності чорнової підлоги можна компенсувати підкладкою, то для стіни такої можливості немає. Клей коштує досить дорого, його наносять тонким шаром, тому нерівна поверхня стіни призведе до зменшення площі зчеплення, що позначиться на надійності кріплення.  Після вирівнювання стіни (штукатуркою, шпаклівкою, за допомогою гіпсокартону) її необхідно заґрунтувати і просушити. Потім на поверхню за допомогою рівня наносять лінії, на які будуть орієнтуватися в процесі монтажу ламінату. Найбільш поширений малюнок укладання – зміщення сусідніх рядів на половину довжини планки. Перший ряд починають з половинки. Промазують її виворітну поверхню і плошу контакту на стіні. Притискають на нетривалий час, потім «відривають» і дають клею обвітритися, потім знову притискають до первинного схоплювання. В принципі, це технологія роботи з швидковисихаючими клеями, яка може відрізнятися часом витримки на кожній стадії. У такому алгоритмі приклеюють перший ряд ламінату, а потім і всі інші.  Другий ряд починають з цілої панелі, а третій знову з половинки. Техніка з’єднання панелей між рядами залежить від типу замка ламінату. Гідність такого способу монтажу – мінімальні втрати корисного об’єму.  Недоліків більше: значна трудомісткість, велика витрата недешевого клею, низька екологічність швидковисихаючих безводних клеїв. Крім того, стіни, поверхня яких вирівнювався штукатуркою і шпаклівкою, можуть не мати достатню міцність верхнього шару, здатної утримати вагу ламінату

Кріплення по обрешітціРезультат пошуку зображень за запитом "стіновий ламінат"

Монтаж ламінату до стіни на обрешітку має ту ж послідовність операцій, що і при обробці вагонкою:
Вибирають напрямок укладання: вертикальне, горизонтальне, діагональне.
Перпендикулярно напрямку укладання роблять розмітку для кріплення обрешітки. Її крок повинен забезпечувати кріплення ламінату як мінімум в трьох точках – по краях і посередині. Тому відстань по осьовій між сусідніми рядами обрешітки повинна бути фіксованим: 1/2 або 1/3 довжини (виняток може бути лише для нижнього і верхнього ряду обрешітки). Зменшення кроку зсуву малюнка укладання до 1/4, яке практикується для підлогового покриття, технічно недоцільно, враховуючи ширину бруска для обрешітки.
Для обрешітки вибирають дерев’яний брусок з шириною не менше 40 мм, так як відстань від краю короткого торця планки ламінату до точки кріплення повинне бути не менше 15 мм. Стики планок ламінату в кожному ряду повинні доводитися на середину бруска обрешітки.
У нижньому і верхньому ряду обрешітки можна використовувати брусок меншою ширини. Починати і закінчувати монтаж ряду треба не по центру бруска, а на його краю.
Бруски обрешітки кріплять до стіни відповідно до розмітки, витримуючи загальний рівень поверхні.
Клейовий ламінат з гладким профілем шип-паз монтують до обрешітки так само, як і вагонку: тонким цвяхом через нижню стінку паза або за допомогою кляймерів.
Для кріплення замкового ламінату до обрешітки зазвичай використовують кляймери, але під них доведеться:

  • для замка Click підрізати в точці кріплення профіль нижньої стінки паза замка;
  • для замка Lock підрізати в точці кріплення нижню частину шипа, що вставляється в панелі

Джерело: Сервус Одеса

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Який ваш енергозберігаючий будинок?

Яка площа вашого будинку?

Фундамент

Крівля даху
металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
___________________________________________________________

Які вікна у вашому будинку?

Який фасад будинку?
Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
__________________________________________________________

На коли плануєте будівництво?

Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
(посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

Оберіть область, де планується будівництво

Введіть своє ім'я
Введіть е-скриньку
Номер телефону

×

Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
067 732 34 37, 095 932 90 20

Ваше ім'я

Ваш номер телефону

Ваша е-пошта

Місце будівництва

Кількість поверхів

Площа будинку

Ваш коментар

×
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Call Now Button