
Покрівля, що корисно знати
Використання покрівельного покриття, безумовно, один з найбільш популярних способів отримати надійний, довговічний і гарний дах над головою. Однак треба пам’ятати, що покрівля — це не просто черепиця або шматки металу. Це система, від сполучуваності елементів якої залежить і її зовнішній вигляд і експлуатаційні характеристики.
Вартість і якість готової покрівлі складаються з кількох елементів — ціни кроквяної системи, ізоляційних матеріалів, кріплення, самого покриття, а також ціни добірних елементів (коньки, відливи, водостічна система і так далі).
Кроквяна система визначає конфігурацію даху, її надійність і довговічність. Зазвичай система робиться з стандартних дощок і брусків, які скріплюються цвяхами або саморізами.
Між кроквами готового каркасу укладається теплоізоляційний матеріал. Краще всього використовувати матеріали, вільно пропускають пари води. У цьому випадку дерев’яна кроквяна конструкція зможе «дихати», довше збереже свою цілісність і несучі властивості. Експерти радять звернути увагу на мінераловатні матеріали.
Потім проводиться монтаж пароізоляції: степлером поверх утеплювача і прибивають до крокв плівку. До лагів прибиваються горизонтальні бруски з кроком близько 50 сантиметрів. До брусків саморізами прикручується внутрішня обшивка.
Далі внутрішня дерев’яна обрешітка — зазвичай до неї прикріплюються листи гіпсокартону або інші матеріали, які служать елементами оздоблення інтер’єру мансарди.
Після цього можна укладати саму покрівлю. Раніше, як правило, це була просто металочерепиця. Зараз у продажі можна знайти повнокомплектні покрівельні системи, які немає сенсу самостійно скомплектувати, вибравши за бажанням теплоізоляцію, покрівельне покриття, кріплення, водостічну систему для майбутнього даху.
Додатковою зручністю такої покрівельної системи є можливість безшовного з’єднання листів