Шість міфів про канадські будинки з SIP панелей

Про переваги будинків з SIP панелей сказано немало, і додати до існуючої інформації щось принципово нове досить складно. В межах даної статті хотілося б спростувати ті міфи та упередження, що оточують тему будівництва канадських будинків

Міф перший: пожежонебезпечність будинків з SIP панелей

Прихильники так званого традиційного будівництва серед основних переваг цегляних будинків називають саме вогнетривкість цегляних стін. Їхня думка, безумовно, вірна, але з невеликим доповненням: вогнетривкість стін та частота виникнення пожеж – це різні показники. Наразі мова йде про умисне або випадкове змішування різних питань. Дійсно, стіни з цегли або бетону мають високі показники вогнетривкості, але розглядаючи ситуацію виникнення пожежі в будинку, варто відзначити, що займання зазвичай розпочинається не зі стін, а швидкість розповсюдження вогню залежить від використаних оздоблювальних матеріалів та завантаженості приміщення горючими матеріалами (килими, штори, дерев’яні меблі тощо).  

Статистика свідчить, що в 9 випадках з 10 джерелом займання в приміщенні стають саме домашні речі, аж ніяк не стіни. Крім того, часто вказують на ніби то існуючу особливу токсичність диму, який виникає в результаті загорання структурних компонентів SIP панелей. Статистика ж, навпаки, свідчить про те, що мешканці будинку в разі виникнення пожежі переважно піддаються впливу токсичних речовин, що виділяються в результаті згорання предметів інтер’єру, а не стін. Після перенесеної пожежі будинок (з цегли, дерева або ж з SIP панелей) в більшості випадків підлягає знесенню.

Також не варто прирівнювати будинки з SIP панелей до дерев’яних будинків, коли мова йде про горючість стін. Якщо розібратися, з чого саме виготовлена стіна канадського будинку, то стане зрозуміло, що матеріали, з яких виготовлена SIP панель, значно гірше підтримують горіння, чим дерево, навіть оброблене спеціальними речовинами. Безумовно, пінополістирол та OSB належать до горючих матеріалів, але розгляньмо це більш детально. Так, температура загорання у пінополістиролу практично вдвічі вища, ніж у деревини, при цьому численні дослідження довели: при згоранні пінополістиролу не виділяються будь-які токсичні речовини, лише окис вуглецю, так само як і при згоранні деревини. Кількість тепла, що виділяється при згоранні пінополістиролу, у 7-8 разів менша, ніж при згоранні такого ж об’єму деревини. Таким чином, якісний пінополістирол належить до безпечних щодо виникнення пожеж матеріалів, які можуть (і мають) використовуватися в індивідуальному малоповерховому будівництві, в підтвердження чого існує належний сертифікат відповідності вимогам технічного регламенту.

Пожежонебезпечність будь-якої будівлі, у першу чергу, залежатиме від виконання ряду профілактичних заходів, таких як обробка поверхонь спеціальними речовинами, що підвищують вогнетривкість матеріалу, відповідне оздоблення стін, дотримання пожежних нормативів під час монтажу електропроводки, побутових приладів, джерел відкритого вогню (камін, піч), а також від елементарного додержання правил пожежної безпеки в оселі.

Міф другий: SIP панелі шкідливі для здоров’я

advantages-compressor.jpg.pagespeed.ce.kftSK-64lIПро шкідливість пінополістиролу найчастіше говорять у зв’язку з використанням пінополістиролу, OSB або клею, за допомогою якого компоненти панелі склеюються поміж собою. Слід, однак, згадати, що сама технологія SIP прийшла до нас із високорозвинених країн Європи та Північної Америки, використовується вона там уже протягом тривалого часу, тому була всебічно вивчена за всіма можливими параметрами. Дослідження зарубіжних та вітчизняних інституцій аргументовано підтверджують: не існує будь-якого шкідливого впливу компонентів SIP панелей на людський організм! Ходять постійні чутки про наче б то виділення формальдегіду зі смол, котрі використовуються у виробництві SIP панелей, але дослідження підтверджують зворотне: згідно отриманих даних, концентрація формальдегідів, що випускаються плитами OSB, дуже мала, вона в десятки разів нижче від рівню, що допустимий для житлового будівництва. Про численні дослідження пінополістиролу ми згадували у одній з попередніх статей, тому не будемо повторюватися.

Міф третій: будинки з SIP панелей недостатньо міцні

Гаразд, на практиці вкрай складно переконати слов’янську людину в тому, що ці збірні «іграшково-конструкторні» будиночки з панелей можуть бути стійкими та довговічними. Будинки з SIP панелей внаслідок своєї невеликої ваги здаються недостатньо капітальними, але дослідження спростовують і цей міф. Численні практичні випадки підтверджують: сейсмостійкість будівель із SIP значно перевищує відповідні показники для цегляних та дерев’яних будинків. Конструктивно будинки з SIP панелей за своєю міцністю не мають собі рівних з урахування ваги будівель та витрат на їхнє зведення. Якщо порівнювати міцність стіни з SIP панелей з каркасними стінами, то SIP на порядок міцніші: стіну канадського будинку неможливо пробити важким предметом (наприклад, кувалдою). Якщо ж говорити про здатності протистояти грабіжникам та вандалам, то варто застосовувати інші способи захисту – облаштування сигналізації, наприклад, або встановлення решіток. В цьому відношенні стіни з SIP не гірше і не краще стін з будь-яких інших матеріалів.

Міф четвертий: стіни з SIP панелей надзвичайно люблять гризуни

Численні дослідження закордонних вчених, де досвід експлуатації будинків з SIP панелей значно більший за вітчизняний, не знайшли жодного підтвердження цьому поширеному міфу. Якщо гризуни і полюбляють влаштовувати місця для проживання в утеплювачі стін, то мова йтиме про м’який волокнистий утеплювач по типу мінеральної вати, аж ніяк не про листи OSB або пінополістирол: ці матеріали в SIP панелях відрізняються значною щільністю. Пінополістирол взагалі не належить до матеріалів, які є їстівними для гризунів, тому апріорі не може приваблювати гризунів. Канадський будинок нічим не відрізняється від звичайного дерев’яного будинку в плані привабливості для гризунів. Способи ж боротьби з гризунами в будинку з SIP панелей стандартні, їхнє описання можна знайти в спеціалізованих посібниках по будівництву індивідуального котеджу, зокрема, дерев’яного.

Міф п’ятий: в будинках з SIP панелей обов’язково облаштовувати дорогу систему вентиляції

Результат пошуку зображень за запитом "дорога система вентиляції"Якщо вести мову стосовно вентиляції, то гарна система вентиляції є запорукою комфортного життя та тривалої експлуатації будь-якої оселі. І канадські будинки в цьому відношенні не є виключенням. Звісно, існують спеціально розроблена для використання в будинках з SIP панелей система вентиляції, але питання вентиляції буде актуальним у будь-якому будинку. Навіть у “суперекологічному” будинку з брусу потрібне регулярне провітрювання. Основна частина водяних парів у будь-якому будинку виводиться зовсім не через стіни, і паропроникність стін напряму не впливає на мікроклімат у приміщенні. В цілому ж правила облаштування вентиляції в канадських будинках аналогічні будь-яким іншим будинкам: в приміщеннях із підвищеною вологістю (санвузли, кухня) необхідна система примусової вентиляції, у всіх інших приміщеннях можна обмежитися регулярним провітрюванням. Спеціально розроблена для будинків з SIP панелей сучасна система вентиляції та обігріву – надзвичайно зручна та не обов’язкова деталь на зразок джакузі або центрального пилососу.

Міф шостий: будинки з SIP панелей не довговічні

Подібне твердження є вигадкою хоча би на тій підставі, що термін експлуатації будь-якої будівлі напряму залежатиме від дотримання технології будівництва, правильного використання та регулярного ремонту будинку. Найбільш часто говорять про сто п’ятдесят років експлуатації канадського будинку, але не варто забувати, що найбільш близькі до SIP будинків за технологією фахверкові будинки у Європі стоять уже декілька сотен років

Джерело www.dom-ua.com.ua

 

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Який ваш енергозберігаючий будинок?

Яка площа вашого будинку?

Фундамент

Крівля даху
металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
___________________________________________________________

Які вікна у вашому будинку?

Який фасад будинку?
Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
__________________________________________________________

На коли плануєте будівництво?

Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
(посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

Оберіть область, де планується будівництво

Введіть своє ім'я
Введіть е-скриньку
Номер телефону

×

Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
067 732 34 37, 095 932 90 20

Ваше ім'я

Ваш номер телефону

Ваша е-пошта

Місце будівництва

Кількість поверхів

Площа будинку

Ваш коментар

×
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Call Now Button