Будівництво багатоповерхових і комерційних будівель з СІП (SIP) панелей

Будинки з SIP-панелей або, як їх ще називають, – «канадські» будинки, в Україні сьогодні є чудовою альтернативою будинкам з цегли, бетону і дерева. Однак далеко не кожному відомо, що з таких панелей можна побудувати багатоповерховий будинок!

Більшість людей вважає, що каркасно-щитова технологія на основі СІП панелей годиться лише для приватного будівництва. Чому так відбувається, і чи справедливою є така думка? Давайте розберемося з особливостями багатоповерхового та комерційного будівництва з SIP панелей.

Багатоповерховий будинок – це не завжди висотка!

Причиною виникнення міфу про те, що багатоповерховий будинок з СІП панелей побудувати неможливо, служить саме слово «багатоповерховий». Суть зрозуміла: слово це асоціюється з висотками. Насправді ж, багатоквартирні будинки на 2-3 поверхи, призначені для комерційного використання, також вважаються багатоповерховими.

Такі багатоповерхові будинки з СІП, в Європі, Канаді та північних регіонах США будуються з кінця 80-х років. Особливо популярними і затребуваними вони залишаються в регіонах з розвиненою туристичною інфраструктурою, де дуже важливо, щоб будинок не загороджував вигляд на природний пейзаж.

Скільки поверхів може мати будинок з SIP панелей?

Біля витоків розвитку, в 1951 році, коли концерн BASF розробив пінополістирол, технологія СІП-будівництва дозволяла зводити лише невеликі будинки для індивідуального використання. Вже через п’ятнадцять років в Каліфорнії почали зводити двоповерхові приватні будинки з сендвіч-панелей з фанерними шарами.

У 80-х, з розробкою OSB-плит, канадська технологія істотно еволюціонувала і влилася в будівництво комерційних будинків висотою в 2-3 поверхи. Але технології СІП-будівництва не стоять на місці, і з 2015 року по всій території Канади офіційно дозволено будувати каркасно-панельні будинки на 5-6 поверхів.


НА СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ ЧЕРЕЗ ОБМЕЖЕННЯ, НАКЛАДЕНІ НАЦІОНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ, БУДИНКИ З СІП ПАНЕЛЕЙ В УКРАЇНІ МОЖНА БУДУВАТИ ТІЛЬКИ НА 2 ПОВЕРХИ АБО 2 ПОВЕРХИ З ДОДАТКОВИМ ПОВЕРХОМ-МАНСАРДОЮ (2,5 ПОВЕРХИ). ТАКИХ ПРОЕКТІВ У НАШІЙ КРАЇНІ КОМПАНІЯ «СЕРВУС» РЕАЛІЗУВАЛА ВЖЕ БІЛЬШЕ ТИСЯЧІ, В КРАЇНАХ ЄВРОПИ – ПОНАД СТО П’ЯТДЕСЯТ


Триповерховий СІП-будинок з четвертим мансардним поверхом, в Україні можна побудувати тільки за принципом надбудови. У цьому випадку в якості першого поверху допустимо використовувати існуючий 1-поверховий цегляний або бетонний будинок, а з СІП будувати 2-2,5 поверхи.

Якими бувають комерційні СІП-будинки?

З сендвіч-панелей можна будувати комерційні будинки різного призначення:

 • Невеликі багатоквартирні будинки та гуртожитки для розміщення робочого персоналу з сім’ями розташованих поблизу великого підприємства, заводу, фабрики.
 • Багатоповерхові будинки для проживання в сейсмічно нестабільних регіонах. Зведення висоток в таких регіонах забороняється, а канадські будинки здатні витримувати поштовхи до 9 балів.
 • Готелі з СІП панелей для проживання відпочиваючих на курортах і туристичних базах.
 • Таунхауси з СІП панелей для здачі в оренду поціновувачам багатоквартирного, але комфортного проживання з мінімумом сусідів в передмісті.
 • Ангари з СІП панелей для розміщення сільськогосподарської і автомобільної техніки.

Великим попитом в Європі користуються офіси та склади з СІП панелей, що дозволяють власникам істотно заощадити на кондиціонуванні і опаленні.

Переваги та недоліки багатоповерхових будинків з СІП

Головними перевагами багатоповерхового будівництва споруд та будівель з СІП панелей вважається точна підгонка всіх елементів конструкції будівлі (стіни, простінки, кроквяна система) перед їх доставкою на будівельний майданчик. Завдяки точному проектуванню, будівництво відбувається дуже швидко, і отримання прибутку від використання зведеної комерційної нерухомості відбувається практично миттєво.

Серед інших переваг необхідно перерахувати:

 • Швидкість будівництва. Багатоповерховий СІП будинок під ключ за 3 місяці – це реально!
 • Будівля не дає усадки, і не просідає в процесі експлуатації, стіни не всихають і не облущуються.
 • Утеплювач не втрачає розмірів і властивостей з плином часу, його не потрібно змінювати.
 • Можливість всесезонного ведення будівельних робіт.
 • Вага стінових конструкцій порівняно невелика, тому важка будівельна техніка потрібна досить рідко.
 • Завдяки попередній заводський підгонці і простій технології складання, роботи виконуються із залученням невеликої бригади будівельників. Згідно з статистикою, економія на оплату праці складе до 55%.
 • Поверхня стін виходить ідеально рівною, що спрощує і здешевлює обробку.
 • Сейсмостійкість – до 9 балів.
 • Стіни екологічно чисті і стійки до утворення цвілі і грибка, мають природний сосновий аромат.
 • Економія на опаленні – до 5-6 разів у порівнянні з традиційним, кам’яними будівлями.
 • Істотна економія на кондиціонуванні завдяки приголомшливим теплоізоляційними властивостями SIP товщиною 164 мм.
 • Збільшення природного світлового потоку в приміщеннях завдяки вузьким віконним вікосам. Таким чином, можна уникнути непотрібних тепловтрат через відсутність необхідності розширення площі скління.
 • Невелика вага, отже, – економія на фундаменті і стислі терміни його облаштування.

Стіни з СІП-панелей при аналогічній товщині тепліші від стін каркасного будинку з мінеральним утеплювачем мінімум в 1,5 рази, а в порівнянні з неутепленою стіною з цегли – в 15 разів! Більш того, комерційні будинки з СІП панелей відмінно чинять опір жорстоким морозам. Яскравий тому приклад – будівля полярної міжнародної станції Амундсена-Скотта, побудоване з SIP панелей на Південному полюсі (середньорічні температурні показники досягають -49 ° С).

Що ж стосується недоліків, то в разі спорудження комерційної будівлі з реально підтверджених на практиці фактів відзначаємо:

Про обмеженою поверховості ми писали вище. Від шуму всередині допоможе позбутися шумоїзолірующий матеріал (він може бути зовсім тонким – товщиною 12 мм) або навіть проста обшивка стін гіпсокартоном. Від вуличного шуму захистять склопакети з потрійним склінням.

Що ж стосується вентиляції, то тут нікуди не дітися – проектувати механічну припливно-витяжну систему доведеться обов’язково. Причина очевидна: СИП панелі не пропускають повітря ні в будівлю, ні з нього.

Багатоповерховий будинок з СІП панелей – вигідна інвестиція!

Незважаючи на те, що будівля з СІП панелей вийде дорожчою каркасної будови, та в порівнянні з бетонним або цегляним будинком вона обійдеться на порядок дешевше. При цьому такій будові не страшні гризуни, в ньому не доведеться міняти утеплювач, і вогнестійкість його буде значно кращою, ніж у каркасного будинку.

Оцінюючи вартість будівництва за абсолютним значенням (беремо до уваги ціну матеріалів, фундамент, швидкість будівництва, оплату праці, витрати на проектування, оренду техніки тощо), будівництво багатоповерхових будинків з сендвіч-панелей в Україні сьогодні є найбільш маловитратною і такою, що швидко окуповується інвестицією

Запрошуємо зв’язатися з нами

Наші номери телефонів:

+38 067 732 34 37

+38 095 932 90 20

Наша офіційна сторінка в FACEBOOK, @servus.if.ua

Ми знаходимося в м.Івано-Франківську за адресою, вулиця В.Симоненка 23, офіс 302 (третій поверх)

Наші GPS координати:   48.938059, 24.751654

Е-пошта:   sale@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com

Або заповніть форму нижче і ми самі Вам перетелефонуємо

Ми не надаємо особисті дані третім особам

 

 

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Який ваш енергозберігаючий будинок?

Яка площа вашого будинку?

Фундамент

Крівля даху
металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
___________________________________________________________

Які вікна у вашому будинку?

Який фасад будинку?
Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
__________________________________________________________

На коли плануєте будівництво?

Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
(посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

Оберіть область, де планується будівництво

Введіть своє ім'я
Введіть е-скриньку
Номер телефону

×

Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
067 732 34 37, 095 932 90 20

Ваше ім'я

Ваш номер телефону

Ваша е-пошта

Місце будівництва

Кількість поверхів

Площа будинку

Ваш коментар

×
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Call Now Button