Звукоізоляція в будинку з СІП панелей

Звукоізоляція будинку з сіп-панелей – це предмет постійних суперечок і обговорень на форумах в інтернеті. Всупереч існуючій думці, звук через сіп-панелі поширюється вкрай слабо. Якщо є сумніви з приводу цього твердження, то краще за все відчути це на особистому досвіді. Гарна шумоізоляція каркасно-щитового будинку, є одним із критеріїв, завдяки яким, канадська технологія будівництва будинків з сіп-панелей стає все більш популярною. Саме ці виняткові якості, дозволяють будувати надійні не дорогі готелі та мотелі з сіп панелей (Sip панелей)

Часто доводиться відповідати на запитання:

А ПРАВДА, ЩО У SIP-БУДИНКІВ ВІДСУТНЯ ШУМОІЗОЛЯЦІЯ?

Здатність матеріалів пропускати звук залежить від його частоти. Якийсь діапазон частот ізолюється добре, інший – проникає майже без втрат. У будівництві ступінь шумоізоляції від повітряних шумів (індекс Rw) визначають розподіленям діапазону частот. Чим Rw вище, тим краща шумоізоляція. Норми по Rw прописані в ДБНіП (СНіП). В інших країнах такий самий підхід до нормування шумоізоляції в будівництві.

Щоб дізнатися, що таке ДБНіП (СНіП) - НАТИСНІТЬ НА ЦЕЙ ТЕКСТ
СНіП (рос. СНип – строительные нормы и правила) це Державні будівельні норми і правила (ДБН), затверджені нормативно-правовими актами, виданими центральним органом виконавчої влади з питань будівництва та архітектури, яким в Україні є Міністерство регіонального розвитку та будівництва Украіни (Мінрегіонбуд). СНіПи (ДБН) розробляють для регулювання і приведення до єдиного стандарту будівельних процесів, починаючи від проектування і технологій, закінчуючи економікою будівельної сфери. Для приватних забудовників, наприклад, корисно буде ознайомитися з правилами ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», які стосуються планування, будівництва та розміщення на ділянках приватних будинків. У документі визначено, що максимальна висота приватного будинку має становити 4 поверхи. Площа будинку і його розташування на території забудови встановлюються виходячи з розмірів земельної ділянки на основі місцевих умов будівництва. Також при цьому враховується необхідне для побудови інженерне обладнання, умови підведення комунікацій, інсоляція (освітленість сонячним світлом) будинку та присадибної території, враховуються навіть регіональні традиції. Плануючи будівництво приватного будинку, обов’язково слід враховувати нормативні розриви між приватними будівлями, встановлені ДБН. Щодо садових будівель в тому ж документі прописано, що кількість поверхів і площа садового будиночка на ділянці визначається у відповідності зі статутом садівницького кооперативу чи товариства. В свою чергу такий статут повинен бути узгодженим з місцевими відомствами архітектури. Абревіатура СНіП ще може трактуватися як Державні Санітарні Норми і Правила, які розроблюються Міністерством охорони здоров’я України на основі положень Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення». Вимоги даних нормативних документів також повинні враховуватися в будівництві на території України

ДЖЕРЕЛО: //dominant-wood.com.ua/ua/slovnyk/255-termin-snip©

Але усереднена характеристика Rw має свої мінуси. Наприклад, можлива ситуація, коли легка каркасна перегородка з ГКЛ і мінеральної вати має індекс Rw вищий, ніж у цегляної стіни аналогічної товщини! Каркасна перегородка значно краще ізолює звуки голосу, працюючого телевізора, дзвінок телефону або будильника, ніж цегляна стіна. Але звук сабвуфера домашнього кінотеатру більш ефективно знизить цегляна стіна. На високих частотах СІП панель глушить звук на 70 dB!

Сьогодні шумоізоляція будівельних конструкцій не є великою проблемою. Для ефективної боротьби з шумом створені спеціальні звукоізолюючі і (або) звукопоглинальні матеріали та розроблені спеціальні конструктивні схеми. І для СІП панелей такі напрацювання є. Зокрема, тільки за допомогою гіпсокартону американці виводять стіну з СІП на рівень, що перевищує Європейські та Американські норми по шумоізоляції для багатоквартирних житлових будинків. І застосування спеціальних матеріалів і конструктивних схем для боротьби з шумом є дуже ефективним.


Для довідки: звичайна важка стіна знижує рівень шуму на 13 дБ, а збільшення товщини цегляної або бетонної перегородки в два рази – всього лише на 6 дБ. Робіть висновки.


Боротися з шумом треба з розумом. Наприклад, кузов автомобіля роблять з тонкої листової сталі, яка не дає ніякої шумоізоляції, проте в сучасному автомобілі бізнес-класу можна розмовляти пошепки навіть на великій швидкості. Але цегли або великих мас на обшивці кузова легкового автомобіля Ви не знайдете.

Питання шумоізоляції для заміського індивідуального будинку не потрібно настільки загострювати, як для міського багатоквартирного будинку. Вже одне – відсутність неспокійних сусідів зверху або за стіною забезпечує тихе і спокійне життя. Члени сім’ї завжди домовляться, коли влаштовувати нічну вечірку, а коли відпочивати. Це одне з головних переваг життя у власному будинку.

Шуми бувають двох видів: повітряні (музика, голос людини і т.д.) і ударні (стукіт по конструкціях). Як і всі аналогічні шаруваті конструкції типу “маса-стійкість- маса” SIP панель ефективно ізолює від повітряних шумів в області високих частот. В області низьких частот легкі стіни програють масивним. Рішення прості, давно відомі і перевірені. Ефективне вирішення проблеми звукоізоляції полягає в використанні багатошарових конструкцій.

Як зазначалося вище, за допомогою гіпсокартону стіну з SIP можна вивести на рівень Європейських норм по шумоізоляції в житлових будинках. А нашивати гіпсокартон (ГКЛ і ін.) на стіни з СІП панелей – це простіше простого. Фінішна обробка гіпсокартону вимагає навичок і часу. А сам монтаж листів ГКЛ на стіну швидко виконає будь який різноробочий. Кроять гіпсокартон звичайним лезом для паперу, кріплять – саморізами по дереву до СІП панелей без підготовки (без металопрофілю). На металопрофілі гіпсокартон крихкий, на СІП панелі – кулаками не проб’єш!

Оздоблення СІП-стін гіпсокартоном кардинально покращує шумоізоляцію.

Через SIP панель товщиною 164 мм з гіпсокартоном в один шар шум від телевізора або розмови з сусідньої кімнати не проникає. Звук здається тихішим, ніж цокання годинника, і спати не заважає. Це по відчуттях, що суто індивідуально.


Для більш об’єктивного експерименту ми включали акустичну систему на 80 dB, що відповідає шуму на жвавій вулиці. Заміри приладом в сусідній кімнаті показали 40 dB, що відповідає тихій житловій території або парку!


Шум з вулиці проникає в будинок в основному через вікна, а в середині будинку повітряний шум поширюється через нещільно закриті міжкімнатні двері. У будь-якому будинку потрібно зосередити зусилля на збільшенні звукоізоляції саме вікон і дверей. У будинку з SIP з внутрішньою обробкою гіпсокартоном дискомфорту від того, що відбувається на вулиці не виникає. Докричатися вдень ​​з вулиці до господарів будинку з СІП з вікнами з тришаровим склінням (двокамерний склопакет) практично неможливо. Це тисячу разів перевірено. Щоб хтось відгукнувся, доводиться стукати по стіні. А це вже ударний шум. Відносно ударного шуму всі міцні (конструкційні) матеріали однакові. Стук по пружній конструкції передається добре і на великі відстані. Якщо по стіні працює перфоратор, то і в кам’яному і в канадському будинку всім все чутно чудово. Це знайоме кожному жителю багатоповерхівки. В індивідуальному будинку ударний, та й повітряний, за великим рахунком, шум не критичний. По стінах в канадському будинку стукають тільки гості, дізнавшись, що будинок зібраний з SIP панелей 😉 Це в багатоквартирному бетонному або цегляному будинку всі страждають, коли хтось із мешканців починає свердлити стіну. У будь-яких будинках проблему ударного шуму при необхідності вирішують конструктивними заходами. Наприклад, роблять “плаваючі” підлоги. Ефективно ізолюють від повітряних і ударних шумів килимові покриття і т.п.

Щодо міжповерхового перекриття, то більшість будівельників сходиться на думці, що найкраще використовувати дерев’яні балки, вони кращі, ніж SIP. Але знову ж таки, в індивідуальному будинку проблема ударного шуму для перекриттів гостро не стоїть. Як правило, другий поверх – це зона відпочинку, а не занять спортом.

Теорія теорією, але головне – практика. Якби проблема шумоізоляції каркасного будинку була значущою і нездійсненною, то не жили б в таких будинках мільйони людей – Німці, Фіни, Норвежці, Канадці і майже всі Північноамериканці. Практика показує, що замовникам підвищена звукоізоляція в будинку з СІП не потрібна зовсім. Чимало людей просто забарвлює стіни з СІП або обклеюють їх шпалерами. З іншого боку, чимало людей обшиває стіни всіх або окремих кімнат гіпсокартоном не в один, а в 2 і навіть 3 шари на етапі обробки. Такими заходами вдається домогтися чудової шумоізоляції.

А застосування спеціальних шумопоглинаючих матеріалів дозволяє робити в будинках з СІП студії звукозапису 🙂


Також перегляньте відгуки наших клієнтів

Запрошуємо зв’язатися з нами

Наші номери телефонів:

+38 067 732 34 37

+38 095 932 90 20

Наша офіційна сторінка в FACEBOOK, @servus.if.ua

Ми знаходимося в м.Івано-Франківську за адресою, вулиця В.Симоненка 23, офіс 302 (третій поверх)

Наші GPS координати:   48.938059, 24.751654

Е-пошта:   sale@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com

Або заповніть форму нижче і ми самі Вам перетелефонуємо

Ми не надаємо особисті дані третім особам

 

 

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Який ваш енергозберігаючий будинок?

Яка площа вашого будинку?

Фундамент

Крівля даху
металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
___________________________________________________________

Які вікна у вашому будинку?

Який фасад будинку?
Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
__________________________________________________________

На коли плануєте будівництво?

Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
(посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

Оберіть область, де планується будівництво

Введіть своє ім'я
Введіть е-скриньку
Номер телефону

×

Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
067 732 34 37, 095 932 90 20

Ваше ім'я

Ваш номер телефону

Ваша е-пошта

Місце будівництва

Кількість поверхів

Площа будинку

Ваш коментар

×
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Call Now Button