Світ шукає енергію – енергозберігаючий будинок її знаходить

Сьогодні все частіше можна зустріти проекти енергозберігаючих будинків. Світ шукає дешеву та чисту енергію. Запаси вугілля і нафти на вичерпанні, джерела енергії дорожчають, підриваючи світову економіку. Посилюється не тільки економічний, але й екологічна криза – на Землі наступає глобальне потепління, спостерігається все більше погодних аномалій та природних катаклізмів, а погіршення клімату несе загрозу сільському господарству.

І будинок, на жаль, є активним учасником цього процесу. До 40% вироблюваної в Європі енергії використовують приватні будинки. Потрібно значно зменшити її споживання, інакше може статися, що люди взагалі не зможуть обігріти та освітлити своє житло. Будинок повинен менше забруднювати навколишнє середовище.

Сьогодні великі надії покладають на енергозберігаючі будинки і енергію з відновлюваних джерел, яку можна отримати від вітру, сонця, а також в результаті спалювання деревини та біопалива. І у будинків є значний потенціал в зниженні споживання тепла для обігріву. Будинок може і повинен бути більш екологічним і енергозберігаючим.
У енергозберігаючому будинку потрібно лише використовувати всі наявні можливості.

Енергозберігаючий будинок

Для навколишнього середовища та власника

Витрати енергії в життєвому циклі будинку від зведення до зносу розподіляються наступним чином: 1% припадає на будівництво, 14% – на матеріали, 85% – на вартість енергії, витраченої на опалення та експлуатацію будинку.

Як можна зменшити останню цифру?

Досить утеплити будинок і використовувати ефективне опалювальне обладнання, тобто економити на обігріві, не знижуючи якість життя. Можливостей багато.
Той, хто захоче використовувати доступні рішення, збудує дім, який буде не тільки перебувати у злагоді з природою, але й заощаджувати багато енергії. Скільки? 40% у порівнянні зі звичайним будинком. Деякі рішення – дуже прості, їх можна використовувати відразу; інші вимагають значних витрат, спеціальних технічних та інженерних знань, професіоналізму проектувальника, а також ретельної роботи монтажних бригад.

Ось приклади простих рішень

У стані очікування (stand by) домашні електроприлади використовують в день до 100 Вт енергії. Її можна заощадити, вимкнувши їх з розетки. Холодильник споживає 20% електроенергії в будинку – економію принесе заміна старого приладу новим, енергозберігаючим, категорії A + + +. Хочете заощадити ще більше? Тоді треба зменшити попит на тепло.

Якщо пасивному будинку на обігрів вистачає всього 15 кВт • год / (м2 • год), то чи обов’язково витрачати 40 кВт • год / (м2 • год) (стільки енергії сьогодні в середньому споживає Європа) або 120-150 кВт • год / ( м2 • год) (це показник витрат енергії для новозбудованих будинків), а тим більше 300 кВт • год / (м2 • год) – саме таку енергію споживають сьогодні старі будинки.
Які вигоди замовник витягує з інвестицій, спрямованих на поліпшення екології? Перш за все, більш низькі рахунки за опалення і відчуття гармонійного життя у злагоді з природою. Але за екологію доведеться заплатити – будівництво енергозберігаючого будинку обходиться дорожче звичайного.
Але щорічно ціна зменшується. Який ризик того, що це не окупиться? Невеликий. Але інвестиції, вкладені в енергозберігаючі технології, окупляться нескоро, тим не менше це потрібно робити і для збереження природи, і для нормального життя наступних поколінь.
Ціни на енергію зростають – значить, цей час постійно скорочується! Якщо замінити старий опалювальний котел сучасним конденсаційним і додатково встановити рекуператор тепла, то за опалення треба буде платити на 30% менше. Якщо додатково оснастити будинок ефективної побутовою технікою, енергозберігаючим освітленням і раціонально експлуатувати обладнання, то можна без зусиль знизити витрати на утримання будинку до 40% у порівнянні зі стандартним будинком.

Каталог екологічних можливостей

Екологічний та енергозберігаючий будинок – це ціла палітра можливостей поліпшити екологію та зберегти кошти. Починати можна з традиційних способів. У цьому питанні ми «не відкриємо Америку», тому що про переваги будівництва з деревини добре знали наші предки. Новизна в тому, що сьогодні потрібно дивитися на будинок як на єдине ціле, а не на його окремі елементи. І сам будинок (матеріали, будівництво, обладнання), і стиль життя домочадців повинні бути налаштовані на економію енергії та збереження навколишнього середовища.

Енергозберігаючий будинок: ізоляція будинку

Це рішення, яке швидше за все приходить на розум. Необхідно забезпечити ізоляцію стін і несучих конструкцій, щоб вони не пропускали тепло, як в пасивному будинку. Через зовнішні стіни йде до 20% тепла, через дах – 35%, через пів – до 35%. Збільшення шару утеплення дає негайний результат – зменшення тепловтрат.
Ізоляція добре позначається на навколишньому середовищі і вигідна господареві. Керівник польського Центру технічної інформації фірми Isover Генріх Квапіш наводить розрахунок для утеплювача зі скловати.
Питання: скільки вуглекислого газу утворюється при виробництві 1 тонни цього ізоляційного матеріалу? Результат дослідження: 2195 кг. І ця ж тонна утеплювача, використана для утеплення будинку, заощадить на протязі циклу життя вдома 76 000 кг CO2. Витрати на утеплення окуповуються! Експерти стверджують, що для України більш дешевим рішенням було б масове утеплення будинків, ніж будівництво електростанцій.

Енергозберігаючий будинок: рекуперація тепла

Наявність в герметичному будинку вентиляції з рекуперацією тепла – це усвідомлена необхідність. Значну економію можна отримати не за рахунок використання ізоляції, а завдяки рекуперації, відзначав на конференції, організованій фірмою Rehau, Вальтер Браун – архітектор з Німеччини, який проектує пасивні будинки. Реальне повернення енергії становить 25% від загальних втрат тепла. Інший параметр: рекуператор повертає 25 кВт • год / (м2 • год), а сам споживає всього 3,8 кВт • год / (м2 • год).

Будинок з природною вентиляцією втрачає безповоротно до 40% доставленої енергії.

Слід подбати, щоб усередині будинок був оброблений екологічними матеріалами, а якість повітря було високим – адже майже 90% життя ми проводимо в чотирьох стінах. Якщо будинок занадто герметичний, то людині доводиться дихати повітрям, в якому міститься надмірна кількість CO2, що погано відбивається на його здоров’ї.

Проект енергозберігаючого будинку

Він повинен відповідати потребам і очікуванням замовника. В цілому він повинен бути невеликим, компактним, а значить – більш дешевим у змісті. Дах краще зробити двосхилим, щоб вона не мала складну конфігурацію. У будинку повинні бути великі, що виходять на південь вікна (максимальне використання сонячного тепла і денного світла) замість значних за площею вікон з кожного боку.

Матеріали енергозберігаючого будинку

Краще всього вибрати матеріал з відновлюваної сировини, наприклад, деревину. Перевага віддається матеріалам, виробництво яких не пов’язане з великими викидами CO2 і SO2, тобто малообработанним. З точки зору екології важливими є придбання матеріалів поблизу будівництва (зменшення втрат, пов’язаних з транспортуванням), можливість їх переробки та доступність інформації про продукт.

Целюлозний утеплювач отримують з макулатури. Він дуже популярний в Німеччині, Швеції, Фінляндії

Целюлозний утеплювач отримують з макулатури. Він дуже популярний в Німеччині, Швеції, Фінляндії

Німеччина. Будівництво будинку завдає шкоди екології. Тому потрібно чітко визначити план зони забудови

Німеччина. Будівництво будинку завдає шкоди екології. Тому потрібно чітко визначити план зони забудови

Енергозберігаюча архітектура

Суттєвий показник – співвідношення площі будинку до його кубатури A/V. Чим воно менше, тим краще. Тому актуальна компактна форма будинку з мінімальною кількістю схилів даху. Просторий одноповерховий будинок вимагає на 17% більше енергії, ніж двоповерховий такої ж площі, тому що тепло йде через велику поверхню даху. Властивість пасивного будинку – отримувати тепло від сонця і акумулювати його. Але щоб не втрачати це тепло, будинок зовні потрібно ізолювати.

Зонування приміщень в енергозберігаючому будинку

Більш холодні, технічні та підсобні приміщення мають бути орієнтовані на північ, житлові – на південь і захід. Потрібно вбудовувати масивні елементи, накопичують сонячну енергію. Чималу економію приносить використання з півдня сонцезахисних прикриттів і широких навісів, які влітку затінюють внутрішні приміщення від перегріву, а взимку можуть забезпечити доступ сонячних променів. У будинку не повинно бути елементів, що дозволяють йому втрачати енергію. Яскравий приклад – балкон. Їм рідко користуються, при цьому його плита, примикаючи до перекриття, утворює місток холоду, а сама вона працює на охолодження як ребро автомобільного радіатора.

Використання оранжерейного ефекту в енергозберігаючому будинку

Веранда та зимовий сад добре утримують тепло, забезпечуючи захист приміщень від холоду або перегріву. Через стіни, за якими знаходиться така буферна зона, йде в два рази менше тепла, ніж через зовнішні стіни.

Використання відновлюваної енергії в енергозберігаючому будинку

Сонячний колектор, сонячні батареї, вітрогенератор – це пристрої, значно знижують вартість енергії, необхідної для обігріву будинку. У цю категорію входять також камін з опалювальним вкладишем та дистрибуцією гарячого повітря, камін з водяною сорочкою, котел, що працює на відновлюваних видах палива (пеллетах, біопаливі), грунтовий теплообмінник, який бере тепло з землі (на глибині 3-4 м під землею температура в будь-який час року становить 4-8°C).
Завдання проектувальника полягає в тому, щоб підібрати рішення, відповідні для конкретного будинку і потреб його мешканців. Це завжди індивідуальний підхід. Якщо в будинку споживають багато гарячої води, рентабельною буде установка сонячного колектора. Він виправдає себе і там, де воду нагрівають, використовуючи електрику, зріджений газ або рідке паливо.

Мінімальне втручання енергозберігаючого будинку в навколишнє середовище

Будинок слід розташовувати недалеко від житлової забудови, тому що в ході будівництва потрібно буде прокладати інженерні комунікації та організовувати під’їзди до будинку, що створить додаткові витрати і забруднить природу. Економія полягає в ущільненні забудови.

Використання дощової води в енергозберігаючому будинку

Вода в Україні є досить дешевої, щоб її економити, але потенціал для такої економії є великий. Воду, що не підходить для пиття, можна використовувати для поливу. Не змінюючи якість життя, можна зменшити добову витрату води з 200 літрів на людину до 100-140 літрів, у тому числі споживання гарячої води – з 90 л до 40-50 л. «Сіру» воду, яка виходить після купання, миття посуду і т. п., можна, перебудувавши систему, використовувати для змиву туалетів. Економії можуть сприяти і сантехнічні пристрої – є змішувачі, що заощаджують воду, а також кнопки для змиву унітазу, що складаються з двох частин. Хорошим рішенням буде затримка дощової води на ділянці.

Використання природного провітрювання в енергосберегающеем будинку

Якщо в будинку відсутня примусова вентиляція, то влітку можна охолодити будинок за допомогою протягів. Це дозволить не використовувати кондиціонер, який споживає велику кількість електроенергії і погано впливає на навколишнє середовище. Електроенергію в Україні виробляють не тільки на атомних і гідроелектро-станціях, а також шляхом спалювання вугілля, нафти і газу, що дуже забруднює середовище. Тому потрібно прагнути знижувати споживання енергії.

У процесі будівництва з напівфабрикатів виходить менше відходів - це економічно і екологічно вигідно

У процесі будівництва з напівфабрикатів виходить менше відходів – це економічно і екологічно вигідно

Фінляндія - це приклад екологічно раціонального будівництва. Дерев'яні будинки опалюють деревиною, тому немає викидів СО2, мало відходів під час будівництва і демонтажу будинку

Фінляндія – це приклад екологічно раціонального будівництва. Дерев’яні будинки опалюють деревиною, тому немає викидів СО2, мало відходів під час будівництва і демонтажу будинку

Повернення до традицій

Вони по своїй суті відповідають принципам енергозбереження та охорони навколишнього середовища. Цегла, камінь, глина після нагрівання довго віддають тепло. Камінь вимагає більш серйозного використання при будівництві будинків.

До речі, різання каменя на шматки потрібного розміру вимагає менше енергії, ніж виробництво повнотілих і пустотілих блоків або цегли. Земляний льох не потребує електроенергії для охолодження. Ви хочете, щоб внутрішні приміщення не перегрівалися влітку? Тоді кращим варіантом є будинок з деревини. Вміле використання легких та важких матеріалів – це архітектурне мистецтво, спрямоване на збереження екології.

Віконниці і штори в енергозберігаючому будинку.

Простота цих відомих елементів будинку змушує нас слідувати традиціям. Щільні віконниці сприяють економії енергії. Створити тінь навколо будинку можна за допомогою подовжених навісів, дерев, що ростуть поруч з будинком, рослинності, що плетуть по стінах, – все це старі, часом забуті елементи захисту будинку від перегріву.
Ефективні прилади в енергозберігаючому будинку. Щорічно в будинках, в старих плитах і печах без фільтрів спалюється 12 млн тонн вугілля. Вид труб, що димлять, задимлених селищ не дозволяє вірити, що ми зможемо запобігти екологічній катастрофі. Що можна запропонувати натомість? Сучасну опалювальну техніку: газовий конденсаційний котел, низькотемпературне опалення, тепловий насос, камін з опалювальним вкладишем, котли, що працюють на пелетах та інших видах поновлюваного палива.
Управління для енергозберігаючого будинку. Система «розумний будинок» коштує дорого, але можна використовувати лише окремі її пристрою – термостати, регулятори, тимчасові вимикачі, дистанційні пульти, автоматику, щоб управляти опаленням і освітленням. Адже дуже часто опалення включено навіть тоді, коли мешканців немає вдома. Повернувшись, вони відкривають вікна для провітрювання, а це не найкращий спосіб охолодження приміщень. Кращий контроль за енергозберігаючим і збалансованим опаленням будинку – автоматика.

Вимоги для енергозберігаючого будинку

Як зменшити потребу в енергії для опалення на 30-50% у порівнянні зі стандартним будинком?

Потрібно:
• збільшити товщину теплоізоляції – опір теплопередачі R має бути 5 (м2•К)/Вт;
• встановити теплі вікна – опір теплопередачі R – нижче 0,77 (м2•К)/Вт;
• встановити примусову вентиляцію з рекуперацією тепла. ККД грунтового теплообмінника повинен бути мінімум 70%;
• усунути містки холоду;
• будувати компактний будинок, тобто зменшити площу зовнішніх стін, щоб коефіцієнт A/V (відношення площі зовнішніх перегородок до кубатурі будинку) був мінімальним.

Енергозберігаючий будинок окупиться

Світ перебуває у пошуках дешевої енергії і способу, як призупинити руйнування природи. Будинок на цьому тлі є консервативною і інертною структурою. Він не модернізується постійно, як автомобіль. Удосконалюються тільки його елементи – матеріали та пристрої. Лише зібравши ці складові разом, ми побачимо можливості вдома економити енергію. Як спроектувати і обладнати сучасний енергозберігаючий будинок? Такі завдання все частіше постають перед архітекторами та інженерами. А власник повинен усвідомлювати, наскільки важливими є екологічність і енергосберегаемость. Економте на оплаті рахунків і пам’ятайте – ваш будинок видно в Google Earth…

Складні форми будинку і даху ведуть тільки до втрат - більш високій вартості будівництва та експлуатаціі будинку

Складні форми будинку і даху ведуть тільки до втрат – більш високій вартості будівництва та експлуатаціі будинку

Погано ізольоване примикання балконної плити до перекриття утворює місток холоду і веде до втрат тепла

Погано ізольоване примикання балконної плити до перекриття утворює місток холоду і веде до втрат тепла

Екологічний і енергозберігаючий будинок: сліди ведуть до витоків і традицій

Екологічний і енергозберігаючий будинок: сліди ведуть до витоків і традицій

 

Забезпечити в енергозберігаючому будинку прохолоду і захистити приміщення від сонця можна, використовуючи навіси, ставні і кучеряві по стіні рослини

Забезпечити в енергозберігаючому будинку прохолоду і захистити приміщення від сонця можна, використовуючи навіси, ставні і кучеряві по стіні рослини

Ізоляція - це найлегший шлях до економії. Замовники пам'ятають про утеплення стін і скатів покрівлі, але не варто забувати про те, що до 35% тепла йде через підлогу

Ізоляція – це найлегший шлях до економії. Замовники пам’ятають про утеплення стін і скатів покрівлі, але не варто забувати про те, що до 35% тепла йде через підлогу

Ключ до енергозберігаючого та збалансованому опаленню будинку - автоматика. Обігрівати будинок потрібно тоді, коли в ньому знаходяться мешканці

Ключ до енергозберігаючого та збалансованому опаленню будинку – автоматика. Обігрівати будинок потрібно тоді, коли в ньому знаходяться мешканці

Грунтовий теплообмінник - це типовий приклад використаних можливостей. Він простий у виготовленні, взимку поставляє нагріте, а влітку - охолоджене повітря

Грунтовий теплообмінник – це типовий приклад використаних можливостей. Він простий у виготовленні, взимку поставляє нагріте, а влітку – охолоджене повітря

 

Оскільки нас оточує енергія сонця, у сонячних колекторів - блискуче майбутнє. А от чи варто встановлювати їх на конкретному будинку, потрібно розрахувати

Оскільки нас оточує енергія сонця, у сонячних колекторів – блискуче майбутнє. А от чи варто встановлювати їх на конкретному будинку, потрібно розрахувати

Джерело alterbuild.com.ua

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

    Номер телефонуЗручний час для дзвінка

    ×

      Номер телефонуЗручний час для дзвінка

      ×

        Який ваш енергозберігаючий будинок?

        Яка площа вашого будинку?

        Фундамент

        Крівля даху
        металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
        ___________________________________________________________

        Які вікна у вашому будинку?

        Який фасад будинку?
        Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
        __________________________________________________________

        На коли плануєте будівництво?

        Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
        (посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

        Оберіть область, де планується будівництво

        Введіть своє ім'я
        Введіть е-скриньку
        Номер телефону

        ×

          Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

          Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
          067 732 34 37, 095 932 90 20

          Ваше ім'я

          Ваш номер телефону

          Ваша е-пошта

          Місце будівництва

          Кількість поверхів

          Площа будинку

          Ваш коментар

          ×
          Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Call Now Button