Утеплення стін мінеральною ватою своїми руками

Результат пошуку зображень за запитом "утеплення будинку мінватою"
Ваш будинок або квартира потребують утеплення? Хочете заощадити на обігріві в зимовий час? Тоді вам слід утеплити стіни, і зробити це ви цілком можете своїми руками. Таким чином, ви зможете вдвічі скоротити витрати в опалювальному сезоні. Часто в якості утеплювача використовується мінеральна вата. Вона складається з розплаву скла, шлаків та гірських порід, а сполучним елементом виступає смола. Структура матеріалу волокниста, а напрям волокон буває різний, в залежності від його призначення.
Якщо ви будете точно дотримуватись правил монтажу при утепленні стін мінеральною ватою своїми руками, а також враховувати тонкощі процесу, правильно здійсните підбір необхідних вихідних матеріалів, то зможете впоратися з цим завданням гідно, навіть при нестачі відповідного досвіду. Якщо ваше житло не має великих розмірів, то ви утеплите його за один день.
Результат пошуку зображень за запитом "утеплення будинку мінватою"Зовнішня теплоізоляція: переваги
Існує цілий ряд причин, чому більшість вибирає саме зовнішню теплоізоляцію стін, а не внутрішню. Головна причина полягає в економії внутрішнього корисного простору. Крім того, так ви зможете захистити несучі конструкції від агресивних впливів атмосфери. При внутрішньому утепленні необхідно встановлювати парозахисний шар, а це сприяє погіршенню природної вентиляції в кімнатах. За допомогою монтажу зовнішньої теплоізоляції ви зможете також провести реконструкційні роботи фасаду і внести необхідні зміни.
На перший погляд може здатися, що зовнішнє утеплення – процес трудомісткий і виконати його самостійно неможливо. Крім того, ви будете залежати від погодних умов. І тим не менше, якщо докласти трохи зусиль і озброїтися необхідними знаннями, то ви зможете зробити утеплення стін своїми руками!
Вибираємо утеплювальний матеріал. Чому мінеральна вата?
Якщо говорити про вибір мінеральної вати для зовнішнього утеплення будинку або квартири, то вона повинна бути фасадною. Це обумовлено тим, що вата для внутрішнього утеплення має інші властивості. Фасадна вата має високу ступінь гідрофобності або здатність відштовхувати вологу. Крім того, рівень її щільності також дуже високий.
Види мінеральної вати:
З скловолокна
Базальтова
Кам’яна
Вагомою перевагою цього матеріалу є його вогнестійкість. Його виробляють у вигляді матів, але великим попитом користуються плити. Щільність становить 80 кг/м3. Товщина мінвати може бути або 5, або 10, або 15 см. Стандартний розмір: 60х1200 мм і 50х1000 мм.
Серед переваг цього утеплювача варто виділити такі:
Не плавиться.
Відносна дешевизна.
Високі теплоізоляційні властивості.
Звукоізоляція.
Податливість і м’якість матеріалу допомагає без праці вирівняти стіни.
Відсутність гризунів, комах і будь-яких мікроорганізмів.
 Не змінює своїх властивостей в процесі експлуатації.
Практично не деформується
Не викликає корозії предметів з металу, які постійно контактують з утеплювальної ватою
Результат пошуку зображень за запитом "утеплення будинку мінватою"Підготовка стін
Якщо фасад має старий шар штукатурки, то його треба зняти до цегельної, дерев’яної, бетонної або кам’яного основи. Особливої уваги заслуговує грунтування стін. Якщо на них є рівневі перепади, виступи більше двох сантиметрів або заглиблення, то їх необхідно усунути, “зчесати” до необхідного рівня або закрити розчином. Вибираючи грунтівку глибокого проникнення, ви досягнете кращих результатів. Перед тим, як ви приступите до грунтування, вам слід ретельно очистити поверхню стіни від бруду і пилу.
Зверніть увагу! Якщо ви хочете, щоб утеплювач рівно “ліг” на поверхні і згодом не перешкоджав штукатурці чи зведенню облицювальної цегли, то подбайте про монтаж системи маяків. З їх допомогою ви зможете визначити площину зовнішнього краю мінеральної вати, а це, в свою чергу, полегшить вам монтаж.
На шурупи і анкера, які зміцнюються зверху, навяжите міцну нитку і прикріпіть до неї “пйон”, а потім опустіть до самого низу. Між “пйонами” прив’яжіть горизонтальні нитки. Так ви створите контрольну сітку, за допомогою якої зможете орієнтуватися при установці каркаса або ж теплоізолятора
Рекомендації по утепленню стін
Результат пошуку зображень за запитом "утеплення будинку мінватою"
При утепленні стін із зовнішньої сторони слід використовувати два види вати, вони розрізняються по щільності. М’які плити слід укладати до стіни, тому що вони відмінно заповнюють нерівності кладки з цегли або іншого матеріалу. Жорсткі плити слід укладати поверх м’яких, тому що з їх допомогою можна сформувати досить рівномірну поверхню, а це полегшить вам наступний процес – оздоблення стін. Загальна товщина теплоізоляційного шару не повинна перевищувати десяти сантиметрів. Найбільш якісним видом укладання теплоізолятора вважається той, який здійснюється під подальше облицювання стін цегляною кладкою. В такому випадку утеплювач виявиться всередині стіни, що лише поліпшить його характеристики.
Результат пошуку зображень за запитом "утеплення будинку мінватою"
Роботи по утепленню слід починати знизу. Для закріплення мінеральних плит використовуйте спеціально призначений для цього клей. Він продається в будівельних магазинах, фасуванням по 25 кг. Заміс робиться згідно з вказівками на упаковці, з використанням холодної води. Щоб уникнути так званих «містків холоду» вам слід контролювати ширину швів, а вона повинна бути як можна меншою.
Зверніть увагу! Армування покриття при утепленні стін обов’язкове. Для цього найчастіше використовуються спеціальні пластикові дюбелі. Завдяки їм зміцнюється все теплоізоляційне покриття площі стін. Таким способом ви зможете запобігти появі тріщин на стінах і навіть їх обвалу.
Виглядає це так: на мінеральну плиту ви наносите шар клею, потім втомлюєте в нього армосітку і знову наносите клейку речовину. Так ви закріпили вату і поліпшили теплоізоляцію.
Результат пошуку зображень за запитом "утеплення будинку мінватою"
Тепер можна вдатися до обробки стін, так званим «мокрим» фасадом, тому що між утеплювачем і обробним матеріалом не передбачається повітряний прошарок. Для цього майстри в основному використовують декоративну штукатурку або фасадну фарбу. Крім високої естетичності, ваш будинок отримає ще й додатковий захист від появи цвілі і грибка. Декоративну штукатурку можна наносити різними способами
Начіс – метод передбачає використання металевої щітки з дротяними ворсинками. З її допомогою поверхню стіни, на яку тільки був нанесений шар штукатурки «причісують», а після залишають на 24 години. Після часткового висихання поверхню стін витирають за допомогою дрантя, що дозволяє зняти ворсинки, слабко тримаються.
Штампування – проводиться з використанням валика, який обтягнутий сіткою з певним малюнком. Цей метод найбільш простий. Тут найчастіше застосовуються штрихи, рідше – комбінації певних рухів.
Торцювання – застосування гумової або натуральної губки, попередньо змоченої в мильній воді. Це дозволяє створити поверхню, схожу по фактурі на природний камінь.
Існує і інший спосіб обробки стін, що передбачає створення вентильованого фасаду. Це дозволяє вологому конденсату благополучно випаруватися. Таким чином, можна запобігти стабільному намоканню поверхні мінерально-ватних плит. Незважаючи на те, що вони досить стійкі до впливу вологи, все ж пропускають водяні випари через всю свою товщину, а це з часом може призвести до руйнування будинку через його гниття.

Результат пошуку зображень за запитом "фасад будинку вата"Якщо ви вирішили створити саме вентильований фасад, то вам слід спочатку подбати про монтаж пароізоляційного шару, особливо це важливо при проживанні в регіоні з підвищеним рівнем вологості. Потім вам необхідно залишити вузький повітряний прошарок, зафіксувавши мінерально-ватні плити, використовуючи при цьому анкера. На поверхню утеплювача вам потрібно буде закріпити дерев’яну обрешітку, що виступає над поверхнею стіни. Якщо у вас є бажання, то зверху ізолятора ви можете накласти дифузійну мембрану, яка також є вітрозахистом. На обрешітку вам потрібно буде закріпити панель, вагонку, сайдинг або інший фасадний матеріал.


Секрети якісного утеплення
Результат пошуку зображень за запитом "фасад будинку вата"Щоб якісно монтувати першу смугу мінерально-ватною плити, вам слід встановити спеціальний карниз з металу. Це робиться за допомогою дюбелів, в області цоколя будинку.
Для обробки поверхні мінеральної вати не можна використовувати штукатурку, основою якої є акрил. Чому? Тому що акрил пропускає повітря і вологу, а це дуже погано позначається як на утеплювачі, так і на стінах будівлі. А це лише скорочує термін експлуатації мінеральної вати.

Часто товщину теплоізоляційного шару визначає клімат регіону, в якому ви проживаєте. Якщо вам доведеться укладати плити в два шари, то врахуйте, що вони не повинні розташовуватися на одному рівні один до одного, а шахматному порядку.
Шматочки, що залишаються при монтажі мінерально-ватного утеплювача, не потрібно викидати, вони згодяться вам для закладення щілин, що утворюються в процесі на нерівних стінах.
При проведенні підготовчих робіт дуже важливо виділити увагу видаленню металевих деталей, таких як стара сітка, арматура кріплення для зливів. В іншому випадку на металі буде утворюватися конденсат, що веде до його корозії. Це загрожує утворенням оранжевих плям іржі на новому фасаді.
Утеплюємо кімнати зсередини. Внутрішня теплоізоляція мінеральною ватою
Результат пошуку зображень за запитом "утеплення будинку мінватою"
При внутрішньому утепленні стін обов’язково потрібно встановлювати додаткову перегородку, найкраще для цієї мети використовувати гіпсокартон. Зараз ви зможете познайомитися з деякими методиками укладання цього утеплювача під гіпсокартонний лист.
Результат пошуку зображень за запитом "утеплення будинку мінватою"
Метод №1
У першу чергу вам потрібно подбати про монтаж кріпильних скоб для профілів під гіпсокартон. Їх слід прикрутити до вертикалі, з відстанню між ними до 60 см. Цього вистачить і для профілю, і для кріплення мінерального полотна, і для складання каркасу. Надайте скоб форму, що нагадує букву «П». В результаті повинні вийти примітивні ріжки, які будуть стирчати з поверхні по всій стіні. На них ви зможете надіти вату.
Перш ніж відрізати необхідний мінерально-ватний матеріал, виміряйте висоту стіни. Відрізок повинен мати запас. Приміром, якщо стіна має висоту 2,55 м, то він повинен бути на 10 см більше. Це обумовлюється тим, що матеріал має властивість деформуватися, тому точного відрізка може не вистачати.
Тепер можна надіти смугу на кріпильні скоби. Вату легко пробити скобами, вона зачіпається за них, завдяки чому зможе висіти у вертикальному положенні. Те ж стосується і ширини. Наступний відрізок встановіть гармошкою, що дозволить вам утеплити поверхню нерозривно і щільно покрити стіну.
Тепер можна встановити профіль під гіпсокартон. Щоб захистити руки від пошкодження мінеральною ватою, потрібно буде проводити всі роботи в рукавичках. Потім мінеральну вату слід покрити гідробарєром. Його можна закріпити невеликими саморізами. І тільки зараз ви зможете прикрутити гіпсокартон до профілю.
Метод №2
Спочатку вам буде потрібно зібрати повністю профільний каркас для прикручування гіпсокартону. Тепер приступайте до теплоізоляції. Прикручувати профіль на відстані один від одного не більше ніж на 40 см. Оскільки ширина утеплювача коливається від 50 до 120 см, то ви зможете укласти теплоізолятор у прольоти каркаса.
Зверніть увагу! Якщо відстань між стіною і профілем мізерно мала, то розслойте вату до потрібного обсягу. Головне, щоб весь теплоізолятор був покладений щільно, так як від цього залежить якість теплоізоляції.
По закінченню укладання мінвати потрібно прикріпити гідробар’єр, натягнувши його поверх профілю. Тепер поверхня готова для прикручування гіпсокартону.
Результат пошуку зображень за запитом "каркас для вати"
Результат пошуку зображень за запитом "каркас для вати"Метод №3
Зробіть каркас перегородки. Обшийте одну сторону гіпсокартонними листами. З внутрішньої сторони укладіть теплоізолятор. У цьому випадку особливо важливо щільно укласти мінеральний утеплювач, тому що тепер вату не будуть утримувати кріпильні скоби. Всі кріплення утеплювача буде полягати в заправці матеріалу в порожнисту частина профілю під гіпсокартон. По закінченні процесу зашийте перегородку гіпсокартонним полотном.
Ви вже працювали з мінеральною ватою? Можливо у вас виникали труднощі в процесі її монтажу? Що допомогло вам з ними впоратися? Вам відомі інноваційні методи утеплення? Діліться з нами досвідом та пропозиціями 🙂
Джерело svitovi-visti.blogspot.com

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Який ваш енергозберігаючий будинок?

Яка площа вашого будинку?

Фундамент

Крівля даху
металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
___________________________________________________________

Які вікна у вашому будинку?

Який фасад будинку?
Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
__________________________________________________________

На коли плануєте будівництво?

Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
(посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

Оберіть область, де планується будівництво

Введіть своє ім'я
Введіть е-скриньку
Номер телефону

×

Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
067 732 34 37, 095 932 90 20

Ваше ім'я

Ваш номер телефону

Ваша е-пошта

Місце будівництва

Кількість поверхів

Площа будинку

Ваш коментар

×
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Call Now Button