Як правильно вибрати пластикове вікно?

Ще 10 років тому пластикові вікна вважалися розкішшю і було дуже багато суперечок щодо їх надійності, безпеки. Сьогодні ж вони встановлені практично в кожному будинку і квартирі. Як правильно вибрати пластикове вікно, щоб воно було надійним і якісним, адже на перший погляд всі вони однакові. А асортимент таких виробів вже більш ніж достатній. Основними параметрами вибору пластикових вікон і присвячена ця стаття.

Переваги пластикових вікон

У момент появи вікон з пластику на ринку люди ставилися до них досить скептично, вважаючи свої дерев’яні рами більш надійними і довговічними. Однак ПВХ-вікна швидко завоювали популярність і заслужили довіру споживачів. І це не дивно, адже вони мають чималий ряд переваг:

Зовнішній дизайн. Сучасні моделі таких вікон можуть випускатися різної форми і кольору, іноді їх важко відрізнити від дерев’яних або металевих, так майстерно зроблений профіль.

Універсальність. ПВХ-вироби можна встановлювати як в житлових будинках і квартирах, так і в офісах, і на виробництві.

Вигідна ціна. Вироби мають чудове співвідношення ціни і якості.

Практичність. Вікна з пластику дуже практичні. Рами не доведеться щорічно фарбувати, як це ви робили з дерев’яними, а протяги і надмірна чутність звуків з вулиці з пластиковими виробами стануть лише спогадом. До того ж, доглядати за такими вікнами – одне задоволення, вони не боятися вологи і не піддаються природним процесам руйнування.

Надійність і безпека. Якщо у вашому будинку є маленькі діти, то пластикове вікно в квартирі стане надійним бар’єром для дитини. Також виключаються небажані проникнення ззовні в будинок. Такі конструкції найчастіше оснащуються різними блокуваннями.

Що краще дерев’яні чи пластикові вікна?

Багато хто ще сумніваються, що ж вибрати для заміни прогнилих дерев’яних вікон – нові дерев’яні або пластикові.

Натуральний матеріал, яким є дерево, схильний до вбирання вологи. Цього не можна було не помітити, маючи справу зі старими віконними рамами. Вони утворювали щілини, коли висихали на сонці, то розбухали, коли було сиро на вулиці.

Важливо! Сучасні дерев’яні вікна проходять високотехнологічну обробку, тому за своїми якостями звуко – і теплоізоляції не поступаються пластиковим. Але при цьому їх вартість значно вища від пластикових моделей. Тому останній варіант користується великим попитом і популярністю.

Як правильно вибрати пластикове вікно?

На жаль, у продажу іноді зустрічаються неякісні вироби і підробки, тому необхідно знати, як правильно вибрати пластикове вікно у квартиру, яке дійсно буде безпечним і зможе відповідати всім вашим очікуванням.

Основними складовими пластикового виробу є металопластиковий профіль і склопакет. Від їх виду і параметрів буде залежати загальна характеристика вікна.

Рекомендації по вибору профілю пластикових вікон

Кожен каркас віконного профілю повинен бути посилений всередині і армований металом. Усередині пластикового профілю в якості підсилювача повинна використовуватися міцна сталева труба, квадратного замкнутого перетину. Деякі виробники в цілях економії встановлюють підсилювач в профіль з більш слабкого матеріалу, ніж сталь, або такий, що має форму квадрата, а П-подібну. В результаті — виходить неякісний профіль, який з часом почне деформуватися, що призведе до загального перекосу вікна.

Важливо! При купівлі пластикового вікна обов’язково уточніть, який каркас встановлений в профілі. Виробник, якому приховувати нічого, обов’язково надасть зразки своїх виробів на розрізі в точці продажу.

Крім форми, дуже важлива і товщина металу.

Зверніть увагу! Товщина профілю для забезпечення необхідного ступеня теплоізоляції в кімнаті повинна бути не менше 60 мм. За теплозберігаючі властивості профілю відповідають камери. Камера являє собою повітряний прошарок в профілі.

Важливо! Чим більше камер в профілі, тим краще вікно буде захищати приміщення від низьких температур і тим вище будуть звукоізоляційні властивості. Але відповідно вища і ціна виробу.

Які пластикові вікна кращі (на скільки камер)?

Найпопулярнішими на сьогодні є трикамерні і п’ятикамерні профілі:

П’ятикамерний краще підійде для будинків, які знаходяться поблизу галасливих шосе або вулиць, і якщо кімната знаходиться в зоні, «відкритій» для вітру.

В інших випадках цілком комфортним і практичним буде трикамерне виріб.

Вибір склопакета пластикового вікна

Один з важливих елементів конструкції пластикового вікна – склопакет (частина, що складається з скляного блоку). Він представляє собою герметично склеєні шари скла. Вони також мають камери. Для підвищення показника шумоізоляції, повітря в камерах повинен бути розрідженим. Іноді повітря замінюється газом.

Буває кілька типів склопакета: однокамерний (має два скла), двокамерний (склопакет з потрійним сколом) і так далі. Візуально відрізнити один від одного типи склопакетів дуже складно.

Важливо! Якщо ви хочете дізнатися, скільки шарів скла має вибраний склопакет, то запаліть біля скла свічку або сірник. Кількість відбиттів буде відповідати кількості скла.

Так як більшу кількість втрат тепла (близько 70%) припадає на скло, то економити на ньому не варто.

Рекомендується вибирати пластикові вікна в квартиру з енергозберігаючим склопакетом. Він не тільки добре зберігати тепло, але і зменшить навантаження на фурнітуру і продовжить термін її експлуатації, так як має меншу масу.

Якість герметизації також відіграє важливу роль. Перевірити якість клейового шва досить просто. Якщо дивлячись на двокамерне вікно, ви бачите середнє скло, то явно порушена герметизація і склопакет вимагає заміни.

Склопакет повинен мати товщину не менше 30 мм

Ущільнювач вікна

На ущільнювач також слід звертати увагу при виборі пластикових вікон в будинок. Неякісний, занадто жорсткий або надто м’який ущільнювач створить ненадійне з’єднання частин вікна. Слабо прилеглі стулки в конструкції стануть причиною попадання в приміщення повітря, утворюючи протяги.

Щоб визначити — чи якісний ущільнювач, можна провести такий експеримент. Проведіть, трохи притискаючи, вологою ганчіркою або рукою по ущільнювальному елементу. Якщо на руці залишився слід, то ущільнювач неякісний і дешевий. Отже, якщо виробник заощадив на прокладці, то, швидше за все, він заощадив не тільки на ній, і в цілому пластикове вікно буде не найкращим.

Фурнітура пластикових вікон

Цей елемент пластикового вікна відповідає за відкривання і закривання його стулок. Сама фурнітура має досить складний механізм і розміщується по всьому периметру стулки. Від якості механізму залежить багато чого, адже використовувати його ви будете досить часто. Як правило, у вікнах є 3 режими: відкриття, закриття та провітрювання.

Рекомендується вибрати пластикове вікно, в якому можна проводити регулювання ступеня нахилу фрамуги при провітрюванні. Така опція дуже зручна.

Виробник пластикових вікон

Сьогодні існує безліч фірм, які виробляють якісні і не дуже пластикові вікна. Краще, звичайно, віддати перевагу відомим брендам, які перевірені досвідом та роками служби.

Також краще здійснювати покупку в надійному магазині або фірмі, а не в «підвальній» конторі, адже часто останні компанії продають не сертифікований товар, а підробки.

Важливо! Якщо ви хочете заощадити на покупці пластикових вікон, то не робіть цього на шкоду якості склопакета або металопластикового профілю. Замовте у фірми до вікон ще й послуги монтажу — в такому випадку ви заощадите на установці.

Як правильно вибрати пластикове вікно для конкретного приміщення?

 

Які пластикові вікна в квартиру краще поставити, які в будинок, а які на балкон? Таких запитань виникає безліч. Розглянемо кілька конкретних прикладів.

Оптимальним варіантом для будинку і квартири будуть наступні параметри вікна:

  • 5-камерний профіль глибиною 70 мм
  • Двокамерний склопакет з товщиною не менше 30 мм. Одне скло повинне бути покрите спеціальним енергоефективним матеріалом.

Чудовим варіантом для гарної шумоізоляції та теплоізоляції є вироби з такими характеристиками:

  • П’ятикамерний профіль глибиною 86 мм
  • Двокамерний склопакет товщиною не менше 40 мм. Хоча б одне скло повинно мати енергоефективне покриття.

Як правильно вибрати пластикове вікно на балкон?

Якщо в квартирі кімната і балкон (або лоджія) об’єднані, а балконний віконний профіль є єдиним, то рекомендується вибрати вікно з наступними характеристиками:

  • П’ятикамерний профіль, глибина 86 мм
  • Двокамерний склопакет, товщиною не менше 40 мм. Шиби повинні мати енергоефективне покриття.

Якщо ж ви бажаєте просто утеплити балкон, і у вас немає в планах переробляти його в кімнату, то хорошим буде наступний варіант:

  • Трикамерний профіль, глибина 60 мм.
  • Склопакет однокамерний, товщина, як мінімум, 30 мм.

Рекомендується при замовленні вікна в квартиру відразу ж замовити і москітну сітку для нього. У такому випадку вам не доведеться самостійно робити виміри вікна або повторно запрошувати до себе фахівців.

 

Вибираючи пластикове вікно в свій будинок, не слід сподіватися на поради друзів і знайомих. Варто самому розібратися у всіх основних критеріях вибору пластикових вікон і тверезо оцінити свої можливості та потреби. Тільки так ви зможете придбати дійсно оптимальну заміну старим дерев’яним вікнам.

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Який ваш енергозберігаючий будинок?

Яка площа вашого будинку?

Фундамент

Крівля даху
металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
___________________________________________________________

Які вікна у вашому будинку?

Який фасад будинку?
Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
__________________________________________________________

На коли плануєте будівництво?

Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
(посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

Оберіть область, де планується будівництво

Введіть своє ім'я
Введіть е-скриньку
Номер телефону

×

Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
067 732 34 37, 095 932 90 20

Ваше ім'я

Ваш номер телефону

Ваша е-пошта

Місце будівництва

Кількість поверхів

Площа будинку

Ваш коментар

×
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Call Now Button