Як зібрати будинок з SIP

13925096_1816751345212790_5962700957258789308_nЗ наших панелей СІП зовсім не складно побудувати канадський будинок самому. З огляду на невелику вагу панелей (близько 60 кг) зі складанням будинку легко впораються три людини.

• На етапі проектування, поки є вибір, доцільно враховувати розміри вихідних панелей (в основному це стосується ширини 1,25 метра). Так можна значно скоротити відходи і трудовитрати на різку панелей.

• При проектуванні слід враховувати, що найбільш просто виконується стик СІП-панелей під кутом 90 ° і 180 °. Тому рекомендуємо дотримуватися прямих кутів в проекті будинку (навіть при проектуванні еркерів). Але якщо дуже хочеться, можна виконати стик Сіп-панелей під будь-яким кутом, та доведеться потягатися.

• Внутрішні стіни / перегородки будинку рекомендуємо також робити з СІП-панелей. Спрощується і прискорюється процес складання. Стіни виходять тихими і дуже міцними. На таку стіну легко повісити будь-яку полицю.

• При розкрої панелей насамперед намагаємося зменшити в стіні кількість стиків панелей. І тільки в другу чергу думаємо про скорочення відходів. Все-таки для себе будуємо.

• При визначенні розмірів фундаменту і обв’язки пам’ятаємо про монтажний технологічний зазор на стику панелей близько 3-5 мм.Наприклад, якщо довжина стіни планується кратно 8 панелям, то в реальності стіна повинна бути довшою 10 метрів приблизно на 3-4 см.


• Ще одна важлива деталь, яку слід знати: плити обшивки OSB-3, що визначають розміри СІП-панелі, мають невеликі відхилення в розмірах. Зазвичай при виготовленні OSB допускається похибка ± 3 мм.

• З цієї причини, якщо за планом стіна збирається з цілих панелей, необхідна розмітка з попередніми контрольними обмірами всіх панелей. Якщо число панелей не ціле, то стіну можна (потрібно) збирати “на місці”. Тоді крайня панель ріжеться по факту.

• Фундамент рекомендуємо малозаглиблений. Введення в будинок (води, каналізації, електрики) виконуємо до заливки фундаменту. Якщо ландшафт не рівний, то вводи робимо з нижчого боку (необхідно врахувати в плануванні будинку).

• Анкери в конструкцію фундаменту відразу (до заливки бетону в опалубку) не закладаються. Це краще зробити в момент монтажу обв’язки.

• Перекриття з СІП-панелей зручно збирати при прольотах не більше стандартної довжини панелі 2500-2800 мм (про це можна подбати на етапі проектування фундаменту). В такому випадку жорсткості звичайним стіновій панелі товщиною 164-204 мм цілком достатньо, і немає сенсу використовувати спеціальні більш товсті СІП-панелі “перекриття”.
– Для додання жорсткості перекриття СІП-панелі роблять вужчими (зазвичай в два рази – 625 мм). Це означає, що додатковим несучим елементом перекриття з Сіп-панелей є дерев’яна балка.
– Розраховувати, що при складанні будинку не піде сильний дощ, не доводиться. До тих пір, поки не закінчена покрівля, на перекритті з СІП-панелей утворюються калабані, які, якщо не прибрати, можуть тільки випаруватися, оскільки всі стики герметичні. Тому слід заздалегідь підготуватися до ліквідації наслідків несподіваних опадів. Однак не все так страшно: OSB-3 плити добре протистоять дії вологи, і короткочасне перебування у воді істотного впливу на них не робить.

Кроквяний дах для канадського будинку роблять завжди в разі “холодного” горища. Якщо безпосередньо під дахом канадського будинку буде тепле приміщення (мансарда), то використовують СІП-панелі для влаштування даху. При такій конструкції відразу отримуємо і дуже теплий дах, і готову суцільну обрешітку для м’якої черепиці. Звичайні стінові панелі цілком придатні для спорудження даху. Вони дуже теплі і міцні. Не складні конструктивні рішення дозволяють забезпечити достатню міцність даху з стінових СІП-панелей навіть при великих прольотах. Зокрема стінові СІП-панелі можна встановлювати на кроквяну систему.

Стіни канадського будинку зазвичай зводять на перекритті. Тому довжина панелей практично дорівнює висоті майбутніх приміщень. Довжини СІП-панелей 2,5 метри в цьому відношенні влаштує багатьох забудовників. Якщо потрібні більш високі стелі, то застосовують СІП-панелі довжиною 2,8 м (євророзміру) або нарощують коротші.

• На перекритті по периметру майбутніх стін кріпиться саморізами напрямна (заставна) дошка. У разі наших панелей це звичайна обрізна дошка 40х150 мм

• Для заповнення торця кутової панелі, для виконання стику під прямим кутом, при виготовленні дверних і віконних прорізів також використовуємо обрізну дошку

• Краще поєднати дві різані панелі, ніж додати вузький шматок до цілої панелі.

• Як різати СІП-панель? Оскільки товщина СІП-панелі досить велика (120-224 мм), навряд чи Ви знайдете ручну циркулярну пилку, здатну за один прохід розпиляти панель по всій товщині. Ланцюгові пили використовувати не рекомендуємо – занадто грубий і неточний проріз виходить. Вихід: пиляємо панель в два проходи. Спочатку електролобзиком або циркуляркою з обох сторін розпилюємо плити обшивки ОSB-3, потім плиту переламуємо в цьому місці.

• Усі вузли з’єднань СІП-панелей ретельно заповнюємо монтажною піною. Витрата піни: близько половини балона 750 мл на одну СІП-панель стандартного розміру

• Після заповнення місця стиків СІП-панелей піною слід відразу ж виконати необхідне з’єднання. Великої паузи бути не повинно. В іншому випадку набрякла піна не дозволить виконати стик належним чином, і її доведеться видаляти. Тому перед герметизацією стиків необхідно все підготувати заздалегіть

• Якщо згодом у якомусь місці стиків виявиться незаповнене піною місце, дефект можна усунути в будь-який момент, просвердливши невеликий отвір в плиті обшивки і запінили порожнечі.

• Збірку стін з СІП-панелей можна проводити за допомогою саморізів (40-50 мм) по дереву, або цвяхів, що рекомендуються виробником. Витрата близько 100 точок кріплення на панель

• Краї плит OSB-3 часто оброблені спеціальним складом для захисту від впливу вологи. Самі плити досить стійкі до дії вологи. А ось краї свіжих розпилів бажано приховати від дощу

• При проектуванні віконних прорізів можна заощадити гроші, якщо вибрати їх розміри “стандартними”. В тому сенсі, що деякі фірми пропонують дуже дешево вікна ПВХ деяких “стандартних” розмірів. Віконний отвір повинен бути на 4 см ширше і на 5 см вище, ніж розмір майбутнього ПВХ вікна. У будь-якому випадку, якщо не хочете переплачувати, вирішіть питання з вікнами (та й дверима) заздалегідь

Джерело: Сервус Закарпаття

Запрошуємо зв’язатися з нами

+38 067 732 34 37

+Viber +WhatsApp

+38 095 932 90 20


Е-пошта:   info@servus.if.ua   або   servusivanofrankivsk@gmail.com


Наші офіційні сторінки в соцмережах

Для комерційних пропозицій: sale@servus.if.ua

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Номер телефонуЗручний час для дзвінка

×

Який ваш енергозберігаючий будинок?

Яка площа вашого будинку?

Фундамент

Крівля даху
металочерепицябітумна черепицяінша покрівля
___________________________________________________________

Які вікна у вашому будинку?

Який фасад будинку?
Декоративна штукатуркаДекоративні термопанеліКомбінований фасадІнше оздоблення
__________________________________________________________

На коли плануєте будівництво?

Введіть додаткову інформацію, що потрібно врахувати
(посилання на проект, посилання на ескіз, особливі побажання)

Оберіть область, де планується будівництво

Введіть своє ім'я
Введіть е-скриньку
Номер телефону

×

Щоб дізнатися вартість енергозберігаючого будинку "Сервус" досить заповнити цю форму і ми зв'яжемося з Вами

Або заталефонуйте до нас і отримайте всю необхідну інформацію
067 732 34 37, 095 932 90 20

Ваше ім'я

Ваш номер телефону

Ваша е-пошта

Місце будівництва

Кількість поверхів

Площа будинку

Ваш коментар

×
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!
Call Now Button